Mieszkanie dla młodych

MDM to rządowy program, polega on na udzieleniu ze środków budżetu państwa, dofinansowaniu wkładu własnego oraz dodatkowego finansowego wsparcia w formie spłaty części kredytu.

Można zyskać od 10 do 20 % zgodnie z USTAWĄ z dnia 27 września 2013 r. „O pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi”, Dz.U. poz. 1304 z 2013 roku.

Rachunek powierniczy

Zamknięty rachunek powierniczy to nowoczesne rozwiązanie, które przy zaku­pie mieszkania gwarantuje Klientom najwyższy stopień bezpieczeństwa transakcji.

Deweloper „Domy Śląskie” posiada taką opcję w swojej ofercie. Jest to domena tylko najsolidniejszych firm. Środki Klienta zdeponowane na takim rachunku są chronione przez bank aż do zakończenia inwestycji, a deweloper nie może z nich skorzystać. Na straży Państwa interesów stoi zasada, że bank wypłaca deweloperowi pieniądze klientów dopiero po przeniesieniu własności nieruchomości na Klienta.

 

Finansowanie

Bardzo korzystna formuła finansowania zakupu nieruchomości oznacza, że w momencie podpisania umowy deweloperskiej wpłacane jest przez Klienta tylko 10% wartości mieszkania.

Mieszkania są także finansowane w ramach rządowego programu MDM - Mieszkanie dla młodych. Współpraca ze wskazanym bankiem pozwala na uzyskanie kredytu na dobrych warunkach.

Płatność 10/90

Ta bardzo korzystna formuła finansowania zakupu nieruchomości oznacza, że w momencie podpisania umowy deweloperskiej wpłacane jest przez Klienta tylko 10% wartości mieszkania.

Pozostałe 90% należności regulowane jest dopiero po wybudowaniu mieszkań. Inwestycja mieszkaniowa z taką opcją zakupu daje pełną gwarancję bezpieczeństwa transakcji oraz również czas na zgromadzenie odpowiednich środków finansowych.