Balkon, taras czy loggia?

Przestrzeń dodatkowa dla wielu osób jest nie mniej ważna niżeli samo mieszkanie. Miejsce postojowe, garaż, komórka lokatorska są niezwykle istotne z perspektywy funkcjonalności nieruchomości. Bardzo ważna jest również przestrzeń na zewnątrz ściśle przylegająca do mieszkania. Taką przestrzenią może być balkon, taras, ogród i loggia. Jakie korzyści daje każde z nich, dla kogo odpowiedniejszy będzie ogród, a dla kogo loggia?

Balkon czy loggia

Wiele osób myli te pojęcia i loggie określa mianem balkonu. Wszystko wnika z niewielkiej różnicy pomiędzy balonem a loggią. Loggia jest elementem w linii budynku. Ma ściany z obydwu stron i zadaszenie. Często wykorzystuje się ten fakt i zabudowuje. Te zabudowane deweloper wlicza w powierzchnię mieszkania. Balkon w przeciwieństwie do loggi wystaje poza linię budynku (poza ścianę zewnętrzną).

Dla kogo balkon a dla kogo loggia?

Loggia z uwagi, na fakt iż jej konstrukcja pozwala na zabudowie, sprawdzi się w przypadku osób, które pragną urządzić w niej mini ogród zimowy. Należy zwrócić uwagę, że zazwyczaj loggie są mniejsze od balkonów i bardziej osłonięte przed wiatrem, więc lepiej sprawdzą się do hodowania roślin.

Taras

Taras jest zatem przestrzenią na płaskiej części budynku lub w ogrodzie i otoczony jest balustradą. Może znajdować się na piętrze, ale również w ogródku, z którym łączy się schodami. Taras często ma większą powierzchnię niż przeciętny balkon.

Dla kogo taras?

Taras zazwyczaj kojarzy się w większą przestrzenią, niżeli balon czy loggia. Osobom, którym zależy na dużej przestrzeni do relaksu, którą można zaaranżować jako przedłużenie salonu, bardziej odpowiedni będzie właśnie taras.

Ogród

Ogród zwłaszcza w centrach miast jest rzadko spotykany. Nie miej jednak dla wielu osób jest to niezwykle istotna przestrzeń, dająca poczucie swobody. Mieszkanie z ogrodem sprawdzi się w przypadku rodzin z małymi dziećmi oraz właścicieli czworonogów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *