Jak wybrać osiedle dla rodziny z małymi dziećmi?

Wybór idealnego osiedla, na którym zamieszka się razem z rodziną nie jest łatwy. Chodzi tu bowiem o bezpieczeństwo naszych dzieci, a także codzienne funkcjonowanie całej rodziny, m.in. drogę do szkoły, pracy. Wymagania rodzin z małymi dziećmi są wyższe. Jak wybrać mieszkanie, żeby odpowiadało rodzinie?

Na co zwrócić uwagę planując zakup mieszkania dla rodziny

Osiedle dla rodziny z małymi dziećmi powinno spełniać kilka istotnych kryteriów.

Bliskość żłobka i przedszkola

Żłobek powinien być na tyle blisko, aby nie musieć zawozić dziecka samochodem, co jest uciążliwe zwłaszcza zimą i wymaga dodatkowej organizacji czasu.

Bliskość szkoły podstawowej

Bliskość szkoły podstawowej sprawi, że nastolatek będzie mógł chodzić do szkoły sam i sam z niej wracać. Pamiętajmy, że w podstawówce dzieci mają szeroki wybór dodatkowych zajęć, a niektóre z nich kończą się późnym popołudniem dojazdy stanowią wtedy poważny problem.

Dobrze rozwinięta komunikacja

W perspektywie dłuższego czasu kiedy to dzieci pójdą do szkół średnich, będą też uczestniczyły w życiu towarzyskim ważne, żeby mieszkanie było zlokalizowane na osiedlu z bliskością do przystanków, z których odjeżdża wiele autobusów w różnych kierunkach.

Place zabaw

Dzieci potrzebują ruchu i zabawy, nie może więc zabraknąć na terenie osiedla placu zabaw. Dobrze jest jeżeli jest on zadbany i bezpieczny.

Tereny zielone

Tereny zielone wokół osiedla są niezwykle istotne, gdyż są miejsce do spacerów, jazdy na rolkach, na rowerze i innych aktywności z rodziną.

Bliskość aptek i przychodni

Dla każdej rodziny ważna jest bliskość przychodni i aptek, do których można się szybko udać w razie choroby. Długa podróż do najbliższej przychodni z chorym dzieckiem nie jest nigdy dobra.

Kameralne budynki na zamkniętym osiedlu

Najlepszymi inwestycjami mieszkaniowymi dla rodzin z dziećmi są te zlokalizowane na kameralnych zamkniętych osiedlach. W takich miejscach mieszkańcy nie są anonimowi, więc nieproszeni goście szybko zostają rozpoznani. Takie osiedla są dużo bezpieczniejsze od osiedli otwartych, chyba że te zlokalizowane są w spokojnej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *