Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1145

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Ekspozycja mieszkania – jak wybrać idealne mieszkanie? - Domy Śląskie

Ekspozycja mieszkania – jak wybrać idealne mieszkanie?

Nabywcy różnią się od siebie pod względem prowadzonego trybu życia, przyzwyczajeń, preferencji, a także tym czy posiadają rodzinę czy też nie. To wszystko wpływa na to jakie mieszkanie powinni oni wybrać. Jak zrobić to rozsądnie? Dla kogo sprawdzą się poszczególne ekspozycje?

Ekspozycja południowa

W mieszkaniu mającym wszystkie oka wychodzące na południe słońce gości cały dzień. Takie mieszkanie sprawdzi się w przypadku osób lubiących bardzo dużą ilość naturalnego światła przez cały dzień. Takie mieszkanie poleca się również rodzinom z małymi dziećmi. Mieszkanie z ekspozycją południową będzie się szybko nagrzewało od promieni słonecznych, co ma swoje zalety zimą i wady latem, gdyż mogą panować w nim wysokie temperatury. Ekspozycja południowa sprawdza się do aranżacji salonu czy dziecięcej bawialni.
Osobom lubiącym światło dzienne, jednak uważającym, że mieszkanie w ekspozycji południowej jest dla nich za ciepłe, poleca się mieszkania z ekspozycją południowo-zachodnią bądź południowo-wschodnią. Okna na południowy-wschód zapewnią wystarczającą ilość dziennego światła, ale nie będą nagrzewać się tak jak okna z ekspozycją południową. Orientacja na południowy-zachód również ograniczy nieco nagrzewanie się mieszkania i dobrze sprawdzi się w gabinetach.

Ekspozycja wschodnia

Ekspozycja wschodnia jest odpowiednia dla osób lubiących budzić się wraz z pierwszymi promieniami wschodzącego słońca. Ekspozycja wschodnia będzie powodowała słabsze nagrzewanie się mieszkania latem, co ma swoje wady zimą. Salon z ekspozycją wschodnią będzie odpowiedni dla osób spędzających popołudnia na oglądaniu telewizji i pracę przed komputerem, gdyż słońce nie będzie odbijało się o tej porze od ekranów.

Ekspozycja zachodnia

Zachodnia ekspozycja mieszkania jest idealna dla osób, które pragną mieć dzienne światło późnymi popołudniami wiosną i latem. Ekspozycja zachodnia pozwala obserwować efektowne wschody słońca, ale też to z tej strony w Polsce najczęściej wieje silny wiatr. Ekspozycja zachodnia jest odpowiednia dla balkonu i tarasu, który nie nagrzeje się, a będzie można na nim obserwować efektowny zachód słońca. Pokój z ekspozycją zachodnią jest również dobrym miejscem do zaplanowania sypialni dla osób lubiących kłaść się późno i wstawać późnym rankiem.

Ekspozycja północna

Mieszkanie z ekspozycją północną sprawdzi się w przypadku osób wrażliwych na światło i nielubiących wysokich temperatur w mieszkaniu. Ekspozycja północna jednak powoduje, że bezpośredniego słońca nie ma tam o żadnej porze dnia, więc dla wielu osób takie mieszkanie byłoby raczej zbyt ciemne i ponure.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *