Zalety posiadania słonecznego mieszkania

Słoneczne mieszkanie to marzenie wielu osób! Wszystko dlatego, że odpowiednio nasłoneczniona przestrzeń znacznie wpływa na nasze samopoczucie, a co najważniejsze – promienie słoneczne pozwalają dostarczyć nam sporą dawkę energii. Dzięki naturalnemu światłu jesteśmy bardziej produktywni. Jakie są inne zalety posiadania słonecznego mieszkania?

Korzyści finansowe

Przede wszystkim wiele osób decyduje się na zakup słonecznego mieszkania ze względów finansowych. Mieszkanie, które posiada okna na stronę południową przyjmuje aż CZTERY RAZY WIĘCEJ ciepła, aniżeli mieszkanie od strony północnej. Przez to zmniejsza się opłata za ogrzewanie mieszkania (którego po prostu używamy nieco rzadziej), ale także za zużycie prądu, gdyż dłużej panuje jasność w naszym pomieszczeniu.

Korzyści dla roślin

Niektóre rośliny wymagają od nas specjalnego nasłonecznienia. Jednak pamiętajmy o tym, że nie wszystkie będą stały w słońcu, ponieważ promienie słoneczne mogą spowodować u nich poparzenia i zniszczenia. Rośliny, które mogą stać na parapecie nawet podczas największy upałów to między innymi agawy, aloesy, juki czy noliny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *